Wiciokrzew przewiercień

Wysokość sadzonki: 45-60 cm 

Wiek sadzonki: 1 rok 

Pojemnik: P9 

Ogólna charakterystyka:

Wiciokrzew przewiercień (Lonicera caprifolium) wspina się na podporach do wysokości 6-8 m. Młode pędy są jasnozielone, na stronie nasłonecznionej czerwonawe, nagie, a na wierzchołku owłosione szczeciniastymi włoskami. Starsze pędy są żółtawe lub brązowe, wewnątrz puste.

W stanie naturalnym wiciokrzew występuje w południowej Europie, na Kaukazie i w Azji Mniejszej. W uprawie znajduje się od niepamiętnych czasów.

Kwiaty:

Wiciokrzew przewiercień to bardzo charakterystyczny wiciokrzew z uwagi na kwiaty o płatkach zrośniętych w długą rurkę, która jest rozchylona na końcu. Kwiaty osadzone są po kilka nad parą zwykle zrośniętych liści tworzących "podstawkę". Barwę mają kremowobiałą lub żółtawą, często z domieszką różowej i delikatnie pachną. Wiciokrzew przewiercień kwitnie przez czerwiec i lipiec.

Owoce to szkarłatne jagody o mdlisto słodkim smaku, dojrzewają w sierpniu-wrześniu.

Liście:

Liście jajowate, odwrotnie jajowate lub eliptyczne do szerokoeliptycznych, długości 4-10 cm i szerokości  6 cm. Z wierzchu są ciemnozielone, matowe, nagie, od spodu białawo lub sino-zielone. Dolne liście są krótko-ogonkowe, wyżej położone pary liści naprzeciw siebie zrastają się rozszerzonymi nasadami, a 1-3 par najwyżej położonych zrośniętych jest szerokoeliptyczną, zaokrągloną lub lekko wyciętą z obu końców blaszkę.

Wysokość sadzonki 45-60 cm
Wiek sadzonki 1 rok
Pojemnik P9

Napisz recenzję

Wiciokrzew przewiercień

Wiciokrzew przewiercień

Wiciokrzew przewiercień to pachnące pnącze wspinające się do 6-8 m. Kwitnie od czerwca do lipca. Mrozoodporny, polecany do uprawy w Polsce.

Przejdź do góry