Winorośl 'Riesling'

Ogólna charakterystyka:

Winorośl 'Riesling' to odmiana pochodząca z Niemiec. Rośnie umiarkowanie silnie.

Owoce:

Grona niewielkie, zbite lub średnio luźne, ważą ok. 60-90 g. Owoce drobne i okrągłe, koloru zielonego lub zielonożółtego. Skórka zielona z woskowym nalotem i ciemnymi kropkami. Miąższ soczysty, sok łatwo się oddziela.

Przeznaczenie owoców:

Odmiana wybitnie odmiana przemysłowa - nadaje się wyłącznie do wyrobu wysokogatunkowych win wytrawnych. Młode wino ma najczęściej aromat cytrusów, starsze wina - aromaty mineralne.

Okres dojrzewania:

Winorośl 'Riesling' dojrzewa późno - w połowie lub pod koniec września i trwa do drugiej dekady października.

Krzewy winorośli wchodzą w okres owocowania w 4-5 roku po posadzeniu. Obfitość plonu zależy w głównej mierze od odmiany, ale także od sposobu prowadzeniu krzewu i pielęgnacji.

Odporność na choroby i szkodniki:

Jedna z najbardziej mrozoodpornych odmian. Z chorób najgroźniejszy jest mączniak rzekomy winorośli porażający głównie odmiany europejskie.

Wymagania glebowe / Stanowisko:

Odmiana nadaje się na gleby piaszczyste o małej wilgotności, odporna na niskie temperatury. Na najlepszych stanowiskach plonuj obficie. W Polsce nadaje się jedynie do najcieplejszych stanowisk w południowej części kraju.

Cięcie:

'Riesling' wymaga cięcia średniego lub krótkiego.

Napisz recenzję

Winorośl 'Riesling'

Winorośl 'Riesling'

Winorośl 'Riesling' to odmiana pochodząca z Niemiec. Jedna z najbardziej mrozoodpornych winorośli. Nadaje się wyłącznie do wyrobu wysokogatunkowych win wytrawnych.

Produkty powiązane

Przejdź do góry