Winorośl 'Nero'

Ogólna charakterystyka:

Winorośl 'Nero' to deserowa odmiana z Węgier. Uznana za jedną z bardziej perspektywicznych. Rośnie silnie.

Owoce:

Grona od średnich do dużych. Jagody owalne, raczej średniej wielkości. Skórka granatowo-czarna, dość gruba. Owocuje obficie. 

Przeznaczenie owoców:

'Nero' to odmiana deserowa, aczkolwiek jeśli opóźnimy zbiór owoców o 3-4 tyg (od osiągnięcia dojrzałości) to będą nadawały się do wyrobu czerwonych lub różowych win.

Okres dojrzewania:

Winorośl 'Nero' owocuje w drugiej dekadzie września. Owoce mogą wisieć na krzewie przez 3-4 tygodnie po osiągnięciu dojrzałości.

Krzewy winorośli wchodzą w okres owocowania w 4-5 roku po posadzeniu. Obfitość plonu zależy w głównej mierze od odmiany, ale także od sposobu prowadzeniu krzewu i pielęgnacji.

Odporność na choroby i szkodniki:

'Nero' jest średnio wytrzymała na mróz, ale odporna na choroby grzybowe.

Wymagania glebowe / Stanowisko:

Odmiana szczególnie polecana do uprawy w zachodnio-południowej części kraju. Brak specjalnych wymagań co do prowadzenia i cięcia.

Winorośl 'Nero' możemy śmiało posadzić przy pergoli lub południowej ścianie budynku. Winorośl najlepiej rośnie w ciepłych rejonach o długim okresie wegetacyjnym. Pod uprawę winorośli nadają się najlepiej lessy, przepuszczalne gliny, a także gleby podgórskie. Winorośl źle rośnie i przemarza na terenach nizinnych i podmokłych.

Napisz recenzję

Winorośl 'Nero'

Winorośl 'Nero'

Winorośl 'Nero' to deserowa odmiana z Węgier. Uznana za jedną z bardziej perspektywicznych. Rośnie silnie, owocuje obficie. Odporna na choroby grzybowe.

Produkty powiązane

Przejdź do góry