Winorośl 'Marechal Foch'

Ogólna charakterystyka:

Winorośl 'Marechal Foch' to odmiana francusko-amerykańska. Rośnie silnie. 

Owoce:

Grona małe lub średnie. Jagody drobne, kuliste. Skórka granatowo-czarna, łatwo "odchodzi" od miąższu. Sok i miąższ zabarwione na czerwono, kolor bardziej intensywny przy późnym zbiorze winogron.

Przeznaczenie owoców:

Winorośl 'Marechal Foch' to jedna z najlepszych odmian na czerwone wino. W pełni dojrzałe owoce dają wino o zrównoważonej zawartości cukrów i kwasów i bogactwem aromatu zdominowanego przez nutę czereśniową - to wszystko sprawia, iż wino jest zbyt szorstkie.

Okres dojrzewania:

Plonuje bardzo dobrze i regularnie. Jagody wybarwiają się już na początku września, ale pora dojrzewania i zbioru owoców jest średnio wczesna lub późna - druga i trzecia dekada września.

Krzewy winorośli wchodzą w okres owocowania w 4-5 roku po posadzeniu. Obfitość plonu zależy w głównej mierze od odmiany, ale także od sposobu prowadzeniu krzewu i pielęgnacji.

Odporność na choroby i szkodniki:

Odmiana 'Marechal Foch' jest mało podatna na choroby grzybowe.

Wymagania glebowe / Stanowisko:

Na glebach żyznych rośnie bardzo silnie. Wytrzymała na mróz. Najlepszym sposobem prowadzeniu krzewu są sznury ze stałymi ramionami i z łozami średniej długości.

Winorośl najlepiej rośnie w ciepłych rejonach o długim okresie wegetacyjnym. Pod uprawę winorośli nadają się najlepiej lessy, przepuszczalne gliny, a także gleby podgórskie. Winorośl źle rośnie i przemarza na terenach nizinnych i podmokłych.

Napisz recenzję

Winorośl 'Marechal Foch'

Winorośl 'Marechal Foch'

Winorośl 'Marechal Foch' to jedna z najlepszych odmian na czerwone wino. Skórka granatowo-czarna. Odmiana wytrzymała na mróz, mało podatna na choroby grzybowe.

Produkty powiązane

Przejdź do góry