Winorośl 'Chrupka Różowa'

Ogólna charakterystyka:

Winorośl 'Chrupka Różowa' to odmiana bardzo podobna do Chrupki Złotej. Wyróżnia ją silnie brunatno zabarwione pędy. Liście dość duże, o zatoce przyogonkowej zamkniętej, z zachodzącymi na siebie brzegami klap, z wierzchu błyszczące, od spodu jasnozielone, lekko owłosione. Krzew plenny, na mróz wrażliwy.

Owoce:

Grona średniej wielkości lub duże o stożkowatym, lekko wydłużonym kształcie. Jagody są duże, kuliste, barwy od jasno do ciemno-różowej, a nawet brunatnoczerwonej. Miąższ chrupiący, jędrny, soczysty o doskonały, lekko korzennym smaku. 

Przeznaczenie owoców:

Odmiana plenna, aczkolwiek mniej ceniona od Chrupki Złotej. Zalecana do uprawy amatorskiej.

Okres dojrzewania:

Owoce dojrzewają w końcu września lub na początku października.

Krzewy winorośli wchodzą w okres owocowania w 4-5 roku po posadzeniu. Obfitość plonu zależy w głównej mierze od odmiany, ale także od sposobu prowadzeniu krzewu i pielęgnacji.

Odporność na choroby i szkodniki:

Z chorób najgroźniejszy jest mączniak rzekomy winorośli porażający głównie odmiany europejskie.

Wymagania glebowe / Stanowisko:

Winorośl najlepiej rośnie w ciepłych rejonach o długim okresie wegetacyjnym. Pod uprawę winorośli nadają się najlepiej lessy, przepuszczalne gliny, a także gleby podgórskie. Winorośl źle rośnie i przemarza na terenach nizinnych i podmokłych.

Napisz recenzję

Winorośl 'Chrupka Różowa'

Winorośl 'Chrupka Różowa'

Winorośl 'Chrupka Różowa' odmiana o dużych, jędrnych owocach i doskonałym, soczystym smaku. Owocuje obficie, polecana do uprawy amatorskiej.

Produkty powiązane

Przejdź do góry