Winorośl 'Cascade'

Ogólna charakterystyka:

Winorośl 'Cascade' ('Czarny Seibel') to odmiana francusko-amerykańska. Rośnie silnie.

Owoce:

Grona średniej wielkości, umiarkowanie zwarte. Owoce prawie czarne, soczyste i słodkie. Skórka granatowo-czarna, łatwo oddzielająca się od soczystego miąższu. Miąższ i sok zabarwiony na różowo, a przy późnym zbiorze mają kolor intensywnie czerwony. Smak lekko cierpki, trochę lepszy przy późnym zbiorze.

Przeznaczenie owoców:

Odmiana polecana do wyrobu win, soków pitnych i bezpośredniej konsumpcji. Winogrona stanowią dobrą bazę, czyli główny składnik nastawu.

Okres dojrzewania:

Jagody zaczynają się wybarwiać wcześnie, bo już na początku trzeciej dekady sierpnia, ale winogrona należy zbierać w drugiej połowie września (możliwe jak najpóźniej). Plonuje niezawodnie i obficie.

Krzewy winorośli wchodzą w okres owocowania w 4-5 roku po posadzeniu. Obfitość plonu zależy w głównej mierze od odmiany, ale także od sposobu prowadzeniu krzewu i pielęgnacji.

Odporność na choroby i szkodniki:

Odmiana 'Cascade' jest mało podatna na mączniaki i szarą pleśń, ale dość podatna na nekrozę korową winorośli.

Wymagania glebowe / Stanowisko:

Krzew preferuje duże formy prowadzenia, np sznury z pniem średniej wielkości. Odmiana wytrzymała na mróz. Wymaga lepszy gleb.

Winorośl najlepiej rośnie w ciepłych rejonach o długim okresie wegetacyjnym. Pod uprawę winorośli nadają się najlepiej lessy, przepuszczalne gliny, a także gleby podgórskie. Winorośl źle rośnie i przemarza na terenach nizinnych i podmokłych.

Napisz recenzję

Winorośl 'Cascade'

Winorośl 'Cascade'

Winorośl 'Cascade' to odmiana polecana do wyrobu win, soków pitnych i bezpośredniej konsumpcji. Rośnie silnie, wytrzymała na mróz i mało podatna na mączniaki.

Produkty powiązane

Przejdź do góry