Winorośl 'Alden'

Ogólna charakterystyka:

Winorośl 'Alden' to odmiana wyhodowana w USA. Rośnie bardzo silnie. Jesienią liście przebarwiają się częściowo na czerwono.

Owoce:

Grona od średnich do dużych. Jagody duże, skórka fioletoworóżowa. Miąższ zielonkawo-biały. Odmiana plonuje obficie i regularnie.

Przeznaczenie owoców:

Odmiana deserowa o dużych, fioletoworóżowych owocach.

Okres dojrzewania:

Owoce dojrzewają bardzo późno - w pierwszej połowie października. W chłodniejsze lata mogą nie osiągnąć pełni dojrzałości.

Krzewy winorośli wchodzą w okres owocowania w 4-5 roku po posadzeniu. Obfitość plonu zależy w głównej mierze od odmiany, ale także od sposobu prowadzeniu krzewu i pielęgnacji.

Odporność na choroby i szkodniki:

Odmiana średnio wytrzymała na mróz, ale dość odporna na choroby grzybowe.

Wymagania glebowe / Stanowisko:

Winorośl 'Alden' polecana jest wyłącznie do uprawy w najcieplejszych regionach Polski. W pozostałych regionach tylko w zacisznych ogrodach lub przy ścianach budynków.

Winorośl najlepiej rośnie w ciepłych rejonach o długim okresie wegetacyjnym. Pod uprawę winorośli nadają się najlepiej lessy, przepuszczalne gliny, a także gleby podgórskie. Winorośl źle rośnie i przemarza na terenach nizinnych i podmokłych.

Napisz recenzję

Winorośl 'Alden'

Winorośl 'Alden'

Winorośl 'Alden' to odmiana wyhodowana w USA. Rośnie bardzo silnie. Owoce dojrzewają bardzo późno. Wyłącznie do uprawy w najcieplejszych regionach Polski.

Produkty powiązane

Przejdź do góry