Jeżyna bezkolcowa 'Triple Crown'

Wysokość sadzonki: 10-15 cm 

Wiek sadzonki: 1 rok 

Pojemnik: C2 

59 dostępnych produktów

28,99 zł


Opis odmiany

Jeżyna bezkolcowa 'Triple Crown' to amerykańska odmiana, której nazwa (z ang. potrójna korona) nawiązuje do 3 wartości: smaku, produktywności i wigoru. Dodatkowo krzew oferuje bardzo duże niebiesko - czarne jagody oraz jest odporny na mróz. Pędy proste, rośnie bardzo szybko. Owocuje tak silnie, iż może wymagać podpór.

 

Owoce

Owoce odmiany 'Triple Crown' są soczyste i bardzo duże (prawie tak duże jak odmiany 'Apache'). Smak wyjątkowy - mieszkanka słodyczy i cierpkości. 

 

Przeznaczenie owoców

Najlepsze do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do deserów. Polecana do uprawy amatorskiej jak i na plantacje towarowe.

 

Termin dojrzewania owoców

Jeżyna 'Triple Crown' owocuje przez ok 5 tygodni, już od pierwszej połowy sierpnia. Owoce dojrzewają równomiernie co ułatwia bardzo obfite zbiory. 

 

Wymagania glebowe / Stanowisko

Nasłonecznione lub lekko zacienione. Najlepsze zbiory można osiągnąć na lekko kwaśnej, umiarkowanie wilgotnej glebie.

Wszystkie jeżyny owocujące na dwuletnich pędach prowadzi się przy podporach.

 

Nawożenie i nawadnianie

Podstawą nawożenia powinna być analiza gleby oraz ocena wyglądu rośliny. Stosuje się podobne zasady nawożenia jak w przypadku malin.

Jeżyna ma nieco głębszy system korzeniowy niż malina, dlatego zazwyczaj mniej cierpi w powodu okresowego niedoboru wody. Nie mniej jednak dłuższe okresy suszy mogą negatywnie wpłynąć na kondycję rośliny. Zalecane jest nawadnianie przede wszystkim na glebach lekkich, przepuszczalnych.

 

Sadzenie

Najkorzystniejszym terminem sadzenia jeżyny jest wczesna wiosna. Sadzonki jeżyny 'Triple Crown' możemy sadzić również jesienią, ale muszą być chronione przed zamarznięciem przez usypanie kopczyka. Z kolei materiał szkółkarski z pojemnika możemy sadzić przez cały sezon wegetacyjny.

Jeżyny sadzimy w rzędach średnio co 1-3 m (w zależności od siły wzrostu i sposobu formowania), zachowując ok 2,5 m między poszczególnymi rzędami. Sadzonki sadzimy 3-4 cm głębiej niż rosły w szkółce lub pojemniku. Po posadzeniu krzew obficie podlewamy.

 

Cięcie

Jeżyna 'Triple Crown' owocuje na dwuletnich pędach - dla tego typu odmian stosuje się dwuletni cykl cięcia.

Latem pędom jednorocznym obcinamy wierzchołki aby pobudzić je do rozkrzewiania. Z kolei na przedwiośniu pęd główny skraca się do wysokości ok 1,7 m, a pędy boczne do długości 30 – 40 cm.

Po zbiorze owoców ucinamy tuż przy zmieni wszystkie pędy, które już owocowały oraz nadmiar pędów jednorocznych. Pozostawiamy 5-7 silnych pędów do owocowania w przyszłym roku.

Wysokość sadzonki 10-15 cm
Wiek sadzonki 1 rok
Pojemnik C2
Stanowisko słoneczne
Mrozoodporność duża
Odmiana licencjonowana nie
Typ owocowania Owocuje na pędach dwuletnich
Gatunek 
2017-09-09

Duże i smaczne owoce

Sadzonki bardzo dobrze zabezpieczone! Wszystko ok.

  Gatunek 
  2017-01-08

  Smak, produktywność i wigor w jednym. Poznajcie Triple Crown!

  Owocuje tak silnie, iż może wymagać podpór. Owoce są duże i soczyste. Polecana do uprawy amatorskiej oraz towarowej.

   Napisz swoją opinię!

   Napisz recenzję

   Jeżyna bezkolcowa 'Triple Crown'

   Jeżyna bezkolcowa 'Triple Crown'

   Jeżyna bezkolcowa 'Triple Crown' to odmiana o dużych, efektownych i bardzo smacznych owocach do. Łatwa w uprawie z uwagi na brak kolców. Rośnie szybko.

   Produkty powiązane

   Przejdź do góry