Jeżyna bezkolcowa 'Chester'

Wysokość sadzonki: 15-45 cm 

Wiek sadzonki: 1 rok 

Pojemnik: C2 

30 dostępnych produktów

28,99 zł


Opis odmiany

Jeżyna bezkolcowa 'Chester' to odmiana wyhodowana w USA. Owoce są duże, słodkie i wysokiej jakości. Idealna do jedzenia i na dżemy. Niezwykle odporna na mróz.

 

Owoce

Owoce jeżyny 'Chester' są jędrne i mają doskonały smak.

 

Termin dojrzewania owoców

Owoce dojrzewają z końcem lipca.

 

Wymagania glebowe / Stanowisko

Nasłonecznione lub lekko zacienione. Najlepsze zbiory można osiągnąć na lekko kwaśnej, umiarkowanie wilgotnej glebie.

Wszystkie jeżyny owocujące na dwuletnich pędach prowadzi się przy podporach.

 

Nawożenie i nawadnianie

Podstawą nawożenia powinna być analiza gleby oraz ocena wyglądu rośliny. Stosuje się podobne zasady nawożenia jak w przypadku malin.

Jeżyna ma nieco głębszy system korzeniowy niż malina, dlatego zazwyczaj mniej cierpi w powodu okresowego niedoboru wody. Nie mniej jednak dłuższe okresy suszy mogą negatywnie wpłynąć na kondycję rośliny. Zalecane jest nawadnianie przede wszystkim na glebach lekkich, przepuszczalnych.

 

Sadzenie

Najkorzystniejszym terminem sadzenia jeżyny jest wczesna wiosna. Sadzonki jeżyny 'Chester' możemy sadzić również jesienią, ale muszą być chronione przed zamarznięciem przez usypanie kopczyka. Z kolei materiał szkółkarski z pojemnika możemy sadzić przez cały sezon wegetacyjny.

Jeżyny sadzimy w rzędach średnio co 1-3 m (w zależności od siły wzrostu i sposobu formowania), zachowując ok 2,5 m między poszczególnymi rzędami. Sadzonki sadzimy 3-4 cm głębiej niż rosły w szkółce lub pojemniku. Po posadzeniu krzew obficie podlewamy.

 

Cięcie

Jeżyna 'Chester' owocuje na dwuletnich pędach - dla tego typu odmian stosuje się dwuletni cykl cięcia.

Latem pędom jednorocznym obcinamy wierzchołki aby pobudzić je do rozkrzewiania. Z kolei na przedwiośniu pęd główny skraca się do wysokości ok 1,7 m, a pędy boczne do długości 30 – 40 cm.

Po zbiorze owoców ucinamy tuż przy zmieni wszystkie pędy, które już owocowały oraz nadmiar pędów jednorocznych. Pozostawiamy 5-7 silnych pędów do owocowania w przyszłym roku.

Wysokość sadzonki 15-45 cm
Wiek sadzonki 1 rok
Pojemnik C2
Stanowisko słoneczne
Mrozoodporność duża
Odmiana licencjonowana nie
Typ owocowania Owocuje na pędach dwuletnich

Napisz recenzję

Jeżyna bezkolcowa 'Chester'

Jeżyna bezkolcowa 'Chester'

Jeżyna bezkolcowa 'Chester' to odmiana wyhodowana w USA. Owoce są duże, słodkie i wysokiej jakości. Idealna do jedzenia i na dżemy. Niezwykle odporna na mróz.

Produkty powiązane

Przejdź do góry