Agrest 'Rodnik'

Wysokość sadzonki: 45-60 cm 

Wiek sadzonki: 1 rok 

Pojemnik: P9 

Ogólna charakterystyka:

Agrest 'Rodnik' to deserowa odmiana, która jest odporny na amerykańskiego mączniaka agrestu. Otrzymana w Rosji, rośnie szybko. Pokrój wzniesiony i zwarty.

Owoce:

Owoce odmiany 'Rodnik' są bardzo duże i owalne (5,0 -5,5 g). Barwa zielono-żółta, dojrzałe stają się żółte. Bardzo smaczne.

Przeznaczenie owoców:

Polecana do jedzenia na surowo lub na przetwory (kompoty, dżemy) oraz dodatek do ciast. Odmiana bardzo plenna - z jednego dojrzałego krzaka można uzyskać nawet 4 kg owoców; plon 10-14 t/ha.

Okres dojrzewania:

Agrest 'Rodnik' to odmiana średnio-wczesna.

Sadzenie:

Agrest w formie piennej sadzimy co 0,5 m, a krzaczastej co 1,2-1,5 m, zachowując ok 1,5 m odległości między poszczególnymi rzędami.

Wymagania glebowe / Stanowisko:

Agrest najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, aczkolwiek uprawa jest możliwa również w cieniu. Najlepsze gleby to żyzne, bogate w próchnicę.

Cięcie:

Żaden zabieg pielęgnacyjny nie wpływa tak istotnie na wielkość owoców jak właściwe cięcie. Krzewy agrestu najlepiej owocują na krótkopędach, które wyrastają na pędach 3 i 4 letnich.

W pierwszych 3 latach po posadzeniu, wykonujemy cięcie, które ma za zadnie uformować krzak. W następnych latach ograniczamy się do prześwietlenia lub odmładzania - wczesną wiosną lub latem po zbiorach wycinamy wszystkie pędy 5-letnie oraz starsze. Dobrze uformowany, owocujący krzew ma 10-12 pędów szkieletowych.

Wysokość sadzonki 45-60 cm
Wiek sadzonki 1 rok
Pojemnik P9
Stanowisko słoneczne
Mrozoodporność bardzo duża
Odmiana licencjonowana nie

Napisz recenzję

Agrest 'Rodnik'

Agrest 'Rodnik'

Agrest 'Rodnik' to deserowa odmiana o bardzo dużych i słodkich owocach. Z jednego dojrzałego krzaka można uzyskać nawet 4 kg owoców. Odporna na mączniaka.

Produkty powiązane

Przejdź do góry