Agrest 'Mucurines'

Wysokość sadzonki: 45-60 cm 

Wiek sadzonki: 1 rok 

Pojemnik: P9 

Ogólna charakterystyka:

Agrest 'Mucurines' to szybko rosnąca, odporna na mróz i bardzo obficie owocująca odmiana. Została wyhodowana w  Rosji w Miczurińsku i jest odporna na amerykański mączniak agrestu. 'Mucurines' ma pokrój wyniosły lub rozłożysty. Osiąga wysokość 1-1,5 metra.

Owoce:

Duże, żółto-zielone, bardzo smaczne (jedne z większych spośród wszystkich odmian); miąższ słodko-kwaskowy i aromatyczny; przepyszny !

Przeznaczenie owoców:

Owoce najlepiej smakują na surowo. Można z nich również zrobić przetwory oraz dżemy. Z uwagi na silny wzrost, polecana do uprawy amatorskiej, jak i towarowej

Okres dojrzewania:

Owoce dojrzewają w drugiej połowie lipca, kilka dni później po odmianie 'Biały Tryumf'.  Najlepiej owocują pędy w wieku od 1-3 lat, natomiast gałęzie powyżej 5-6 lat owocują słabiej.

Sadzenie:

Agrest w formie piennej sadzimy co 0,5 m, a krzaczastej co 1,2-1,5 m, zachowując ok 1,5 m odległości między poszczególnymi rzędami.

Wymagania glebowe / Stanowisko:

Agrest najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, aczkolwiek uprawa jest możliwa również w cieniu. Najlepsze gleby to żyzne, bogate w próchnicę.

Cięcie:

Żaden zabieg pielęgnacyjny nie wpływa tak istotnie na wielkość owoców jak właściwe cięcie. Krzewy agrestu najlepiej owocują na krótkopędach, które wyrastają na pędach 3 i 4 letnich.

W pierwszych 3 latach po posadzeniu, wykonujemy cięcie, które ma za zadnie uformować krzak. W następnych latach ograniczamy się do prześwietlenia lub odmładzania - wczesną wiosną lub latem po zbiorach wycinamy wszystkie pędy 5-letnie oraz starsze. Dobrze uformowany, owocujący krzew ma 10-12 pędów szkieletowych.

Wysokość sadzonki 45-60 cm
Wiek sadzonki 1 rok
Pojemnik P9
Stanowisko słoneczne
Mrozoodporność bardzo duża
Odmiana licencjonowana nie

Napisz recenzję

Agrest 'Mucurines'

Agrest 'Mucurines'

Agrest 'Mucurines' to szybko rosnąca, odporna na mróz i bardzo obficie owocująca odmiana. Owoce bardzo duże. Wyhodowana w Rosji, odporna na mączniak agrestu. 

Produkty powiązane

Przejdź do góry