Chmiel zwyczajny 'Aureus'

Chmiel to roślina dwupienna, kwiaty męskie niepozorne, kwiaty żeńskie w kształcie "kotków". Liście szorstkie 3-5 listkowe, owoce - szyszki. To wijące się pnącze (prawoskrętne) jest byliną i jego części nadziemne na zimę zamierają. Idealnie nadaje się na jako roślina na osłony. Zbrązowiałe pędy należy wyciąć jesienią lub późną zimą.

Wysokość: 6-8 m

Okres kwitnienia: IX-X

Stanowisko: wilgotna, bogata w substancje odżywcza ziemia; w jasnym miejscu liście mają intensywniejsze zabarwienie. Pnącze cieniolubne.

 

Napisz recenzję

Chmiel zwyczajny 'Aureus'

Chmiel zwyczajny 'Aureus'

Chmiel zwyczajny 'Aureus' (Hummulus luppulus)

Prawdziwy chmiel używany do produkcji piwa to wszechstronne pnącze na stanowiska ciepłe i zasobne w składniki pokarmowe. Prawie można dostrzec, jak rośnie, bo w niektóre dni potrafi przyrosnąć kilkadziesiąt centymetrów. Zachowuje się przy tym tak, jak sobie tego życzymy: jeżeli wiosną pozostawimy tylko kilka pędów, to będzie bardzo długi i smukły, jeżeli zaś pozostawimy ich więcej, to stanie się bardziej zwarty. Aromatyczne szyszki chmielowe powstają tylko na okazach żeńskich. To wijące się pnącze jest byliną, części nadziemne na zimę zamierają. 

Produkty powiązane

Przejdź do góry