Budleja Dawida

Wysokość sadzonki: 45-60 cm 

Wiek sadzonki: 1 rok 

Pojemnik: P9 

Ogólna charakterystyka:

Budleja Dawida (Buddleja davidii) to malowniczy, kwitnący latem krzew, który pięknie pachnie i wabi motyle (potocznie zwana motylim krzewem). Dorasta do wys. 2,5-3 m. Ma łukowato wygięte kwiatostany w kształcie wiechy dorastają do 30 – 70 cm. W zależności od odmiany budleje Dawida mogą mieć biały, różowy, niebieski, fioletowy lub purpurowy kolor. Gatunek podstawowy kwitnie na fioletowo i ma pomarańczowożółtą plamkę w środku.

Wymagania:

Budleja lubi żyzną, gliniasto–piaszczystą glebę. Najlepsze będzie stanowisko nasłonecznione i ciepłe. Budleja jest mało odporna na mróz, dlatego wymaga na zimę zabezpieczenia w postaci kopczyków lub otuliny ze słomy lub włókniny.

Nawożenie:

Podczas upałów szybko więdnie, należy ją wówczas obficie podlewać. W okresie wegetacji warto dwa lub trzy razy zasilić ją wieloskładnikowym nawozem mineralnym.

Cięcie:

Budleję należy silnie corocznie ciąć, do wys. ok. 50-60 cm. Ostre cięcie powoduje wzrost wielu silnych pędów, które zdążą dojrzeć i zakwitnąć tego lata. Wystarczy obciąć pędy kwitnące w zeszłym roku do jednego lub dwóch rozgałęzień albo skrócić roślinę  jeszcze bardziej, jeżeli chcemy ją odmłodzić bądź nadać jej pożądany kształt. Przycinanie nie tylko spraw, że budleja lepiej zakwitnie, ale korzystnie wypłynie też na ogólną kondycję roślin.

Wysokość sadzonki 45-60 cm
Wiek sadzonki 1 rok
Pojemnik P9
Stanowisko słoneczne
Mrozoodporność mała
Odmiana licencjonowana nie

Napisz recenzję

Budleja Dawida

Budleja Dawida

Budleja Dawida to kwitnący latem i pięknie pachnący krzew zwany potocznie motylim krzewem. Dorasta do 3 m. Budleje mogą mieć kolor biały, różowy, niebieski lub purpurowy.

Produkty powiązane

Przejdź do góry