Porzeczka czerwona 'Rosetta'

Wysokość sadzonki: 45-60 cm 

Wiek sadzonki: 1 rok 

Pojemnik: P9 

Opis odmiany

Porzeczka czerwona 'Rosetta' to holenderska odmiana, uzyskana w wyniku skrzyżowania odmian 'Jonkheer van Tets' oraz 'Heinemans Rote Spatlese'. 

Rośnie silnie, pokrój początkowo zwarty, w starszym wieku kulisty. Pędy liczne i wzniesione, z wiekiem pod ciężarem owoców rozchylają się aż do ziemi. Odmiana bardzo wytrzymało na mróz.

 

Kwitnienie

Pąki średniej wielkości, stożkowate, lekko odstające od pędu. Kwiaty małe; kwiatostany bardzo długie. Odmiana kwitnie średnio późno, dzięki temu nie jest narażona na wiosenne przymrozki.

 

Owoce

Owoce porzeczki 'Rosetta' są wielkości od średnich do dużych. Kolor jasnoczerwony, pokryte błyszczącą skórką. 

 

Przeznaczenie owoców

Odmiana polecana do uprawy towarowej oraz amatorskiej. Owocuje bardzo obficie. Ręczny zbiór jest łatwy; odmiana przystosowana również do zbioru maszynowego.

 

Termin dojrzewania owoców

'Rosetta' dojrzewa późno - pod koniec lipca (w podobnym okresie co 'Holenderska Czerwona'). Owoce nie osypują się po uzyskaniu dojrzałości.

 

Cięcie

Intensywne cięcie porzeczki czerwonej zaczynamy od 4. roku po posadzeniu. Większość owoców zawiązuje się na krótkopędach wyrastających z pędów trzyletnich i starszych. Prawidłowo uformowany krzew ma nie więcej niż 15 pędów szkieletowych (najlepiej ok 10). 

Wysokość sadzonki 45-60 cm
Wiek sadzonki 1 rok
Pojemnik P9
Stanowisko słoneczne
Odmiana licencjonowana nie

Napisz recenzję

Porzeczka czerwona 'Rosetta'

Porzeczka czerwona 'Rosetta'

Porzeczka 'Rosetta' to holenderska odmiana o dużych, jasnoczerwonych i smacznych owocach pokrytych błyszczącą skórką. Dojrzewa późno, owoce nie osypują się po uzyskaniu dojrzałości.

Przejdź do góry