Porzeczka czerwona 'Rolan'

Wysokość sadzonki: 45-60 cm 

Wiek sadzonki: 1 rok 

Pojemnik: P9 

Opis odmiany

Porzeczka 'Rolan' to odmiana holenderska, powstała w wyniku skrzyżowania 'Jonkheer van Tets' z 'Rosetta'. Odmiana plenna, o bardzo atrakcyjnych owocach.

Krzew rośnie silnie, pokrój wzniesiony. Pędy dość liczne, silne i sztywne. Starsze pędy mają tendencję do rozchylania się. Liście zielone, średniej i dużej wielkości.

 

Kwitnienie

Kwiaty odmiany 'Rolan' są średniej wielkości; odmiana kwitnie wcześnie.

 

Owoce

Owoce porzeczki 'Rolan' są sporej wielkości, słodkie. Ich jakość została oceniona bardzo wysoka. Skórka błyszcząca. Owoce dojrzewają równomiernie w gronach.

 

Przeznaczenie owoców

Odmiana głównie amatorska, polecana również do uprawy pod osłonami. W Polsce polecana do uprawy towarowej - możliwy zbiór kombajnowy.

 

Termin dojrzewania owoców

Porzeczka 'Rolan' to odmiana o średnio wczesnej porze dojrzewania - owoce dojrzewają w pierwszej połowie lipca (ok 7 dni po 'Jonkheer van Tets')

 

Wymagania / Stanowisko

Rośliny mogą być porażane przez mączniaka, ale są odporne na antraknozę liści.

 

Cięcie

Intensywne cięcie porzeczki czerwonej zaczynamy od 4. roku po posadzeniu. Większość owoców zawiązuje się na krótkopędach wyrastających z pędów trzyletnich i starszych. Prawidłowo uformowany krzew ma nie więcej niż 15 pędów szkieletowych (najlepiej ok 10). 

Wysokość sadzonki 45-60 cm
Wiek sadzonki 1 rok
Pojemnik P9
Stanowisko słoneczne
Odmiana licencjonowana nie

Napisz recenzję

Porzeczka czerwona 'Rolan'

Porzeczka czerwona 'Rolan'

Porzeczka czerwona 'Rolan' to szybko rosnąca, deserowa odmiana porzeczki z Holandii. Owoce słodkie, średniej wielkości i wysokiej jakości. Skórka błyszcząca. 

Przejdź do góry