Porzeczka biała 'Wersalska Biała'

Wysokość sadzonki: 45-60 cm 

Wiek sadzonki: 1 rok 

Pojemnik: C2 

80 dostępnych produktów

24,99 zł


Opis odmiany

Porzeczka 'Wersalska Biała' to odmiana francuska, otrzymana jako siewka odmiany 'Wiśniowa Czerwona'. Rośnie średnio silnie. Odmiana od dawna znana i uprawiana we wszystkich krajach. Ceniona ze względu na jakość owoców.

Krzew rośnie średnio silnie, pokrój ma kulisty spłaszczony. Wrażliwa na opadzinę liści.Pokrój kulisty, pędy średniej grubości, wyrastają średnio licznie w krzewie. Liście średniej wielkości lub duże. 

 

Kwitnienie

Kwiaty małe, spłaszczone. Kwitnie wcześnie i część kwiatów może być uszkodzona przez przymrozki. Owocowanie rozpoczyna w 3—4 roku po posadzeniu. 

 

Owoce

Jagody porzeczki 'Wersalska Biała' są duże, jak i średniej wielkości. Miąższ słodko-kwaśny, bardzo smaczny.

Nasiona silnie przeświecające przez skórkę. Skórka jasnożółta z bardzo wyraźnymi białymi żyłkami. Grona długie, wąskie, luźne. Owoce zmniejszają się ku wierzchołkowi, ale niesystematycznie, kuliste spłaszczone, z widocznym śladem po opadniętych resztkach okwiatu. 

 

Przeznaczenie owoców

'Wersalska Biała' jest polecana do ogrodów przydomowych. Jej znacznie w ostatnich latach zmalało na korzyść odmiany 'Biała z Juterbog' (z uwagi na plenność i odporność na choroby). Porzeczka biała 'Wersalska Biała' jest natomiast nadal ceniona ze względu na wysoką jakość owoców i ich smak.

 

Termin dojrzewania owoców

Owoce porzeczki 'Wersalska Biała' dojrzewają zwykle w drugiej połowie lipca (średnio wczesna pora dojrzewania).

 

Wymagania glebowe / Stanowisko

Odmiana ma duże wymagania glebowe i owocuje dobrze tylko na glebach zasobnych w próchnicę. Dobrze plonuje na ciepłych stanowiskach. 

Wysokość sadzonki 45-60 cm
Wiek sadzonki 1 rok
Pojemnik C2
Stanowisko słoneczne
Odmiana licencjonowana nie

Napisz recenzję

Porzeczka biała 'Wersalska Biała'

Porzeczka biała 'Wersalska Biała'

Porzeczka 'Wersalska Biała' to bardzo znana i ceniona francuska odmiana porzeczki białej. Owoce duże, skórka jasnożółta i soczysta. Polecana do ogródków. 

Przejdź do góry