Porzeczka biała 'Blanka'

Wysokość sadzonki: 45-60 cm 

Wiek sadzonki: 1 rok 

Pojemnik: C2 

Opis odmiany

Porzeczka biała 'Blanka' to odmiana słowacka, wyhodowana w Instytucie Sadownictwa w Bojnicach. Powstała w wyniku skrzyżowania odmiany 'Heinemans Rote Spatlese' i 'Red Lake'. W Słowacji wprowadzona do uprawy w 1977 roku, natomiast w Polsce jest to stosunkowo nowa odmiana. 'Blanka' jest wytrzymała na mróz oraz odporna na antraknozę liści. W sprzyjające lata może być porażona przez mączniaka.

 

Owoce

Owoce 'Blanka' są duże, żółtej barwy; smak kwaskowo-słodki. Zebrane w dość długie grona - średnio 25-40 jagód. Owocuje obficie.

 

Przeznaczenie owoców

Odmiana polecana do uprawy amatorskiej oraz szpalerowej, jako uzupełnienie odmiany 'Biała z Juterbog'. Porzeczka 'Blanka' jest chętnie uprawiana przez amatorów na działkach i przydomowych ogrodach. Owoce idealne na przetwory oraz do jedzenia na surowo. Zbiór owoców jest łatwy i szybki z uwagi na bardzo długie grona. 

 

Termin dojrzewania owoców

Porzeczka biała 'Blanka' to odmiana późna. Owoce dojrzewają w trzeciej dekadzie lub pod koniec lipca.

Wysokość sadzonki 45-60 cm
Wiek sadzonki 1 rok
Pojemnik C2
Stanowisko słoneczne
Odmiana licencjonowana nie

Napisz recenzję

Porzeczka biała 'Blanka'

Porzeczka biała 'Blanka'

Porzeczka biała 'Blanka' to jedna z nowszych odmian w Polsce. Odporna na mróz. Owoce po osiągnięciu dojrzałości są duże i soczyste, doskonałe do bezpośredniego spożycia. Polecana do uprawy amatorskiej.

Przejdź do góry