Magnolia 'Yellow Bird'

Opis odmiany

Magnolia 'Yellow Bird' powstała w USA, w wyniku skrzyżowania M. acuminata z M. x brooklynensis 'Evamaria'. Osiąga rozmiar niskiego drzewa lub krzewu. Pokrój regularny, piramidalny; liście eliptyczne, duże z delikatnym połyskiem na wierzchu. Odporna na mróz - wytrzymuje temperatury do -30 stopni.

Kwiaty średnio duże, zbudowane z 6 płatków, ciemnożółte. Rozwijają się po ok tygodniu od rozpoczęcia listnienia, tj. w pierwszej połowie maja.

'Yellow Bird' jest uznana za jedną z najlepszych odmian wśród żółto kwitnących magnolii.

Wymagania glebowe / stanowisko

Magnolie potrzebują kwaśnego podłoża - jest to bardzo ważne szczególnie w pierwszych latach po posadzeniu (później magnolie już sobie poradzą). Najlepsze będą gleby żyzne, próchniczne i dostatecznie wilgotne

Korzenie mogą być wrażliwe na niskie temperatury, złe podłoże lub nadmiar wody. Miejsce dla magnolii powinno być słoneczne i osłonięte od wiatru.

Sadzenie

Magnolie powinniśmy sadzić wczesną jesienią, tak aby roślina zdążyła się dobrze ukorzenić przed zimą. Podczas sadzenia, do podłoża należy dać kwaśnego torfu, a jeżeli gleba jest bardzo piaszczysta, to również trochę glinki, która zatrzyma więcej wody. Po posadzeniu drzewko najlepiej wyściółkować korą.

Napisz recenzję

Magnolia 'Yellow Bird'

Magnolia 'Yellow Bird'

Magnolia 'Yellow Bird' to odmiana o ciemnożółtych kwiatach, zbudowanych z 6 płatków. Uznana za jedną z najlepszych żółto kwitnących magnolii. Odporna na mróz.

Przejdź do góry