Magnolia 'Susan'

Opis odmiany

Magnolia 'Susan' to jedna z najbardziej wartościowych odmian magnolii. Pokrój zwarty i regularny. Dorasta do 2,5-3 m wysokości i jest wysoce mrozoodporna. W kwietniu i maju pojawiają się bardzo smukłe, intensywnie wybarwione i pachnące kwiaty. Zbudowane są z 6. ciemnoaramantowych płatków. 'Susan' może powtarzać kwitnienie w końcu lata.

 

Wymagania glebowe / stanowisko

Magnolie potrzebują kwaśnego podłoża - jest to bardzo ważne szczególnie w pierwszych latach po posadzeniu (później magnolie już sobie poradzą). Najlepsze będą gleby żyzne, próchniczne i dostatecznie wilgotne

Korzenie mogą być wrażliwe na niskie temperatury, złe podłoże lub nadmiar wody. Miejsce dla magnolii powinno być słoneczne i osłonięte od wiatru. 

 

Sadzenie

Magnolie powinniśmy sadzić wczesną jesienią, tak aby roślina zdążyła się dobrze ukorzenić przed zimą. Podczas sadzenia, do podłoża należy dać kwaśnego torfu, a jeżeli gleba jest bardzo piaszczysta, to również trochę glinki, która zatrzyma więcej wody. Po posadzeniu drzewko najlepiej wyściółkować korą.

Napisz recenzję

Magnolia 'Susan'

Magnolia 'Susan'

Magnolia 'Susan' jedna z najbardziej wartościowych odmian magnolii. Dorasta do 2,5-3 m. Może powtarzać kwitnienie w końcu lata.

Przejdź do góry