Magnolia Loebnera 'Merril'

Opis odmiany

Magnolia Loebnera 'Merril' ma przyjemnie pachnące, białe kwiaty zawierające do 15 płatków (2 razy większe niż u odmiany 'Leonard Messel'). Rośnie także szybciej. Po 20 latach może osiągać nawet 7 m wysokości.

 

Wymagania glebowe / stanowisko

Magnolie potrzebują kwaśnego podłoża - jest to bardzo ważne szczególnie w pierwszych latach po posadzeniu (później magnolie już sobie poradzą). Najlepsze będą gleby żyzne, próchniczne i dostatecznie wilgotne

Korzenie mogą być wrażliwe na niskie temperatury, złe podłoże lub nadmiar wody. Miejsce dla magnolii powinno być słoneczne i osłonięte od wiatru. 

 

Sadzenie

Magnolie powinniśmy sadzić wczesną jesienią, tak aby roślina zdążyła się dobrze ukorzenić przed zimą (ziemia jest jeszcze nagrzana letnim słońcem).

Podczas sadzenia, do podłoża należy dać kwaśnego torfu, a jeżeli gleba jest bardzo piaszczysta, to również trochę glinki, która zatrzyma więcej wody. Po posadzeniu drzewko najlepiej wyściółkować korą.

Napisz recenzję

Magnolia Loebnera 'Merril'

Magnolia Loebnera 'Merril'

Magnolia Loebnera 'Merril' ma pachnące, duże białe kwiaty składające się z 15 płatków. Rośnie stosunkowo szybko. Dorasta do 7 m.

Przejdź do góry