Magnolia Loebnera 'Leonard Messel'

Opis odmiany

Magnolia Loebnera 'Leonard Messel' ma kwiaty zbudowane z 12 płatków, które rozchylają się powoli. Na zewnętrznej stronie są one różowe, a od wewnątrz białe. Dorasta do wysokości 4-5 m.

Kwitnie bardzo obficie w kwietniu.

Wymagania glebowe / stanowisko

Magnolie potrzebują kwaśnego podłoża - jest to bardzo ważne szczególnie w pierwszych latach po posadzeniu (później magnolie już sobie poradzą). Najlepsze będą gleby żyzne, próchniczne i dostatecznie wilgotne

Korzenie mogą być wrażliwe na niskie temperatury, złe podłoże lub nadmiar wody. Miejsce dla magnolii powinno być słoneczne i osłonięte od wiatru. 

 

Sadzenie

Magnolie powinniśmy sadzić wczesną jesienią, tak aby roślina zdążyła się dobrze ukorzenić przed zimą (ziemia jest jeszcze nagrzana letnim słońcem).

Podczas sadzenia, do podłoża należy dać kwaśnego torfu, a jeżeli gleba jest bardzo piaszczysta, to również trochę glinki, która zatrzyma więcej wody. Po posadzeniu drzewko najlepiej wyściółkować korą.

Napisz recenzję

Magnolia Loebnera 'Leonard Messel'

Magnolia Loebnera 'Leonard Messel'

Magnolia Loebnera 'Leonard Messel' ma kwiaty zbudowane z 12 płatków. Na zewnętrznej stronie różowe, wewnątrz białe. Kwitnie bardzo obficie w kwietniu. Dorasta do 4-5 m.

Przejdź do góry