Magnolia 'George Henry Kern'

Opis odmiany

Magnolia 'George Henry Kern' to krzyżówka magnolii gwiaździstej i purpurowej. Otrzymana w stanie Ohio w USA. Rośnie do wysokości 3 m. Idealnie nadaje się do małych ogrodów. Zakwita już po 2 latach po posadzeniu.

Kwiaty o średnicy 10-12 cm, zbudowane z 8-10 szerokich płatków. Na zewnątrz kwiaty są czerwono-różowe, wewnątrz jaśniejsze. Rozwijają się obficie na przełomie kwietnia i maja, czasem nawet do lipca.

Wymagania glebowe / stanowisko

Magnolie potrzebują kwaśnego podłoża - jest to bardzo ważne szczególnie w pierwszych latach po posadzeniu (później magnolie już sobie poradzą). Najlepsze będą gleby żyzne, próchniczne i dostatecznie wilgotne

Korzenie mogą być wrażliwe na niskie temperatury, złe podłoże lub nadmiar wody. Miejsce dla magnolii powinno być słoneczne i osłonięte od wiatru.

Sadzenie

Magnolie powinniśmy sadzić wczesną jesienią, tak aby roślina zdążyła się dobrze ukorzenić przed zimą. Podczas sadzenia, do podłoża należy dać kwaśnego torfu, a jeżeli gleba jest bardzo piaszczysta, to również trochę glinki, która zatrzyma więcej wody. Po posadzeniu drzewko najlepiej wyściółkować korą.

Napisz recenzję

Magnolia 'George Henry Kern'

Magnolia 'George Henry Kern'

Magnolia 'George Henry Kern' to odmiana która zakwita już po 2 latach. Kwiaty o średnicy 10-12 cm. Idealna do małych ogrodów. Dorasta do 3 m.

Przejdź do góry