Magnolia 'Galaxy'

Opis odmiany

Magnolia 'Galaxy' została otrzymana w USA, w wyniku skrzyżowania magnolii purpurowej 'Nigra' oraz magnolii Sprengera 'Diva'. Jej autorem jest William Kosar. Odporna na mróz. 'Galaxy' tworzy rośliny kolumnowe, o wysokości 5-6 metrów. Można ją sadzić pojedynczo, ale także w formie alei. Na szerokość nie zajmuje dużo miejsca.

Kwiaty bardzo duże, rozwinięte osiągają średnicę do 25 cm. Zbudowane z 12 płatków, pachną słabo. Na zewnątrz mają barwę czerwono-purpurową, a w środku są nieco jaśniejsze.

Wymagania glebowe / stanowisko

Magnolie potrzebują kwaśnego podłoża - jest to bardzo ważne szczególnie w pierwszych latach po posadzeniu (później magnolie już sobie poradzą). Najlepsze będą gleby żyzne, próchniczne i dostatecznie wilgotne

Korzenie mogą być wrażliwe na niskie temperatury, złe podłoże lub nadmiar wody. Miejsce dla magnolii powinno być słoneczne i osłonięte od wiatru.

Sadzenie

Magnolie powinniśmy sadzić wczesną jesienią, tak aby roślina zdążyła się dobrze ukorzenić przed zimą. Podczas sadzenia, do podłoża należy dać kwaśnego torfu, a jeżeli gleba jest bardzo piaszczysta, to również trochę glinki, która zatrzyma więcej wody. Po posadzeniu drzewko najlepiej wyściółkować korą.

Napisz recenzję

Magnolia 'Galaxy'

Magnolia 'Galaxy'

Magnolia 'Galaxy' to odmiana o bardzo dużych, czerwono-purpurowych kwiatach (do 25 cm). Odporna na mróz; dorasta do 5-6 m. Można sadzić pojedynczo lub w alei.

Przejdź do góry