Ketmia syryjska 'Woodbridge'

Wysokość sadzonki: 45-60 cm 

Wiek sadzonki: 1 rok 

Pojemnik: P9 

Opis odmiany

Ketmia syryjska 'Woodbridge' (Hibiskus 'Woodbridge') to krzew dorastający dorastający do 2-2,5 m wysokości, aczkolwiek rośnie stosunkowo wolno. Wąski u podstawy, rozszerzający się ku górze krzew, o grubych pędach. Liście są duże, jajowate, trójklapowe, ząbkowane, ciemnozielone. Kwiaty różowe, o średnicy do 10-12 cm z ciemniejszym, ciemnoczerwonym środkiem i białym pręto-słupem pojawiają się w drugie połowie lata i wczesną jesienią. Odmiana została nagrodzona nagrodą Award of Garden Merit.

 

Termin kwitnienia

Krzewy kwitną późno - w sierpniu. Kwitnienie jest obfite i trwa aż do pierwszych przymrozków. Krzew zachwyca wówczas dużymi, pojedynczymi kwiatami o średnicy do 12 cm. Ich płatki są różowe, u nasady krwistoczerwone. Kolorem i kształtem przypominają kwiaty malwy lub róży chińskiej.

 

Wymagania

Gleba żyzna, przepuszczalna, dostatecznie wilgotna. Stanowisko ciepłe i słoneczne, osłonięte od wiatru. Odmiana wrażliwa na silny mróz. Dobrze zimuje na zachodzie kraju, w pozostałych regionach wymaga okrycia na zimę.

 

Zastosowanie

W zacisznych, ciepłych ogrodach przydomowych oraz w pojemnikach chowanych na zimę do chłodnych pomieszczeń.

Wysokość sadzonki 45-60 cm
Wiek sadzonki 1 rok
Pojemnik P9
Stanowisko słoneczne
Mrozoodporność średnia
Odmiana licencjonowana nie

Napisz recenzję

Ketmia syryjska 'Woodbridge'

Ketmia syryjska 'Woodbridge'

Ketmia syryjska 'Woodbridge' to krzew kwitnący różowymi kwiatami o średnicy do 10-12 cm. Kwitnie w drugiej połowie lata i wczesną jesienią. Rośnie do 2,5 m. 

Przejdź do góry