Jagoda kamczacka 'Nimfa'

Wysokość sadzonki: 45-60 cm 

Wiek sadzonki: 1 rok 

Pojemnik: P9 

Ogólna charakterystyka:

Jagoda kamczacka 'Nimfa' to bardzo słodka odmiana o wyraźnym aromacie i średniej sile wzrostu. Niezwykle odporna na mróz. Wielkość krzewu (wys. x szer.): 150 x 120 cm.

Owoce:

Owoce są niebieskofioletowe, pokryte woskowym nalotem. Średnia masa jagody wynosi 1,2 g. Smak niezwykle słodki, z wyraźnym aromatem

Pierwsze owoce jagody kamczackiej mogą pojawić się już w pierwszym roku po posadzeniu (zwykle od 10 do 50 g z krzewu). W drugim i trzecim roku po posadzeniu można uzyskać od 0,5 do 1 kg owoców z jednego krzaka (w optymalnych warunkach). W 5. roku po posadzeniu, można uzyskać średni plon do 2 kg owoców. Warto podkreślić, iż jagoda kamczacka może owocować nawet 30 lat.

Przeznaczenie owoców:

Odmiana jest polecana do uprawy amatorskiej w całej Polsce.

Okres dojrzewania

'Nimfa' owocuje w połowie czerwca.

Cięcie: 

Jagody kamczackie przez pierwsze 4-5 lat od posadzenia nie przycina się w ogóle. Pierwsze cięcie tzw. prześwietlające wykonujemy właśnie po ok 5 latach (w zależności od potrzeby) celem usunięcia starych pędów. Dzięki temu, młodsze pędy zyskają więcej światła, a my zyskamy możliwość uformowania krzewu.

Sadzenie:

Sadzonki jagody kamczackiej 'Nimfa' sadzimy co 1,5 m w rzędzie, zachowując ok 2 m odległości między poszczególnymi rzędami.

Najlepszy zapylacz: 

Aby uzyskać bardziej obfite zbiory owoców należy posadzić w pobliżu inne odmiany jagody kamczackiej. Najlepszymi zapylaczami będą: 'Morena', 'Nimfa', 'Leningradskij Velikan'oraz 'Honeybee'.

Wysokość sadzonki 45-60 cm
Wiek sadzonki 1 rok
Pojemnik P9
Stanowisko słoneczne
Mrozoodporność bardzo duża
Odmiana licencjonowana nie

Napisz recenzję

Jagoda kamczacka 'Nimfa'

Jagoda kamczacka 'Nimfa'

Jagoda kamczacka 'Nimfa' to bardzo słodka odmiana o wyraźnym aromacie. Owoce są niebieskofioletowe, pokryte woskowym nalotem. Niezwykle odporna na mróz, przez co jest zalecana do uprawy amatorskiej w całej Polsce.

Produkty powiązane

Przejdź do góry