Jagoda kamczacka 'Duet'

Wysokość sadzonki: 45-60 cm 

Wiek sadzonki: 1 rok 

Pojemnik: P9 

Ogólna charakterystyka:

Jagoda kamczacka 'Duet' to mało wymagająca, mrozoodporna i silnie owocująca odmiana. 

Owoce:

Owoce wyjątkowo smaczne i duże owoce, dzięki nim 'Duet' jest jedną z częściej kupowanych odmian, tego cieszącego się co raz większą popularnością krzewu.

Pierwsze owoce jagody kamczackiej mogą pojawić się już w pierwszym roku po posadzeniu (zwykle od 10 do 50 g z krzewu). W drugim i trzecim roku po posadzeniu można uzyskać od 0,5 do 1 kg owoców z jednego krzaka (w optymalnych warunkach). W 5. roku po posadzeniu, z najbardziej obfitujących odmian można uzyskać do 4 kg owoców. Warto podkreślić, iż jagoda kamczacka może owocować nawet 30 lat.

Cięcie: 

Jagody kamczackie przez pierwsze 4-5 lat od posadzenia nie przycina się w ogóle. Pierwsze cięcie tzw. prześwietlające wykonujemy właśnie po ok 5 latach (w zależności od potrzeby) celem usunięcia starych pędów. Dzięki temu, młodsze pędy zyskają więcej światła, a my zyskamy możliwość uformowania krzewu.

Sadzenie:

Sadzonki jagody kamczackiej 'Duet' sadzimy co 1,5 m w rzędzie, zachowując ok 2 m odległości między poszczególnymi rzędami.

Wysokość sadzonki 45-60 cm
Wiek sadzonki 1 rok
Pojemnik P9
Stanowisko słoneczne
Mrozoodporność bardzo duża
Odmiana licencjonowana nie

Napisz recenzję

Jagoda kamczacka 'Duet'

Jagoda kamczacka 'Duet'

Jagoda kamczacka 'Duet' to mało wymagająca, mrozoodporna i silnie owocująca odmiana. Wyjątkowo smaczne i duże owoce. Mało wymagająca w uprawie.

Produkty powiązane

Przejdź do góry