Hortensja bukietowa 'Vanille Fraise' PBR

Opis odmiany

Hortensja bukietowa 'Vanille Fraise' PBR to odmiana o dużych kremowobiałych kwiatach, które jesienią zmieniają barwę na różową lub nawet ciemnoczerwoną. Kwiaty zachowują swój kolor na długo. Dorasta do ok 1,75 m wysokości. Kwitnie niezawodnie, gdyż kwiaty rozwijają się na pędach wytworzonych w danym roku.

 

Kwitnienie

Odmianę 'Vanille Fraise' wyróżniają bardzo duże, stożkowate kwiatostany, zbudowane z gęsto osadzonych kwiatów płonnych, które w początkowej fazie są białe, z czasem delikatnie różowieją, a kiedy przekwitają w październiku, stają się bordowe. Kwiaty pojawiają się na wierzchołkach wyprostowanych pędów w lipcu, pod warunkiem, że wiosną (w marcu) przytniemy gałązki nisko na wysokość 30 cm, czyli najlepiej nad 3-4 pąkiem.

 

Wymagania - uprawa i pielęgnacja

Ze względu na efektowne kwiaty, Hortensja bukietowa 'Vanille Fraise' wymaga umiarkowanie wilgotnej (nie mokrej), zasobnej w składniki pokarmowe gleby, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Najlepiej co 2-3 lata glebę pod krzewem ściółkować kompostem lub rozłożonym obornikiem. Wiosną, na przełomie marca i kwietnia można zastosować dokarmianie mineralne w formie nawozu wieloskładnikowego.

 

Cięcie

Hortensję 'Vanille Fraise' możemy przycinać wiosną.

Napisz recenzję

Hortensja bukietowa 'Vanille Fraise' PBR

Hortensja bukietowa 'Vanille Fraise' PBR

Hortensja bukietowa 'Vanille Fraise' zwana również jako 'Renhy' (Hydrangea Paniculata) to jedna z kilkunastu nowych odmian, jakie w ostatnich latach są oferowane w szkółkach.

Przejdź do góry