Hortensja bukietowa 'Silver Dollar'

Opis odmiany

Hortensja bukietowa 'Silver Dollar' to duży, rozłożysty krzew dorastający do 1,7 m wysokości oraz zasięgu korony 1,5 m. Jak większość odmian, ma wyprostowane pędy, na końcu których zawiązują się bardzo dekoracyjne kwiatostany. Zbudowane są z czteropłatkowych kwiatów płonnych. Mają niezmiennie kremową barwę. Ta cecha wyróżnia je spośród innych odmian, ponieważ u większość hortensji kwiaty z czasem wybarwiają się na różowo lub bordowo.

 

Kwitnienie

Okres kwitnienia 'Silver Dollara' rozpoczyna się od połowy lipca i trwa do października, a ładnie zaschnięte kwiaty zrobią rabatę nawet późną jesienią.

 

Wymagania - uprawa i pielęgnacja

Hortensja bukietowa 'Silver Dollar' najlepiej rośnie na glebach umiarkowanie wilgotnych, szczególnie na stanowiskach słonecznych i półcienistych.

 

Zastosowanie

'Silver Dollar' to odmiana, która wyjątkowo atrakcyjnie komponuje się posadzona w grupach lub pojedynczo na rabatach mieszanych z krzewami i bylinami. To cenna odmiana do sadzenia w białych ogrodach lub na rabatach biało-niebieskich.

Dobrym towarzystwem dla hortensji będzie dereń biały 'Argenteomarginata', powojnik 'Copernicus' lub sosna drobnokwiatowa 'Negishii'.

 

Cięcie

Wiosną wskazane jest przycięcie pędów. Jednoroczne pędy należy skracać nad 2-3 parą pąków. Co 3-4 lata zaleca się odmłodzić krzewy, wycinając kilka najstarszych gałązek na wysokości ok 20 cm od ziemi.

Napisz recenzję

Hortensja bukietowa 'Silver Dollar'

Hortensja bukietowa 'Silver Dollar'

Hortensja bukietowa 'Silver Dollar' to duży, rozłożysty krzew dorastający do 1,7 m wysokości oraz zasięgu korony 1,5 m. Niezmienna, kremowa barwa kwiatów.

Przejdź do góry