Clematis 'Kardynał Wyszyński'

Opis odmiany

Clematis 'Kardynał Wyszyński' to jedna z bardziej popularnych polskich odmian powojników wyhodowana przez polskiego jezuitę brata Stefana Franczaka w 1982 r. Pnącze rośnie umiarkowanie silnie, docelowo osiągając 2-3 m wysokości. Odmiana zdobyła złoty medal na wystawie Plantarium w 1990 r, w holenderskim Boskoop.

Kwiaty pojawiają się na pędach tegorocznych - obficie pod koniec czerwca i w lipcu, a potem w mniejszej liczbie aż do jesieni. Kwiaty są duże (o średnicy 15 cm), pojedyncze, złożone z 6-8 aksamitnych płatków o karbowanych brzegach. Na początku kwietnia czerwone, z czasem przebarwiają się na fioletowo.

 

Wymagania / Stanowisko

Powojnik 'Kardynał Wyszyński' lub dobrze oświetlone, ale nie gorące miejsca. Najlepiej rośnie na żyznym, próchnicznym, umiarkowanie wilgotnym podłożu. Wytrzymuje polskie zimy bez potrzeby okrywania. Nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach i różnego rodzaju podporach przyściennych i wolnostojących.

Napisz recenzję

Clematis 'Kardynał Wyszyński'

Clematis 'Kardynał Wyszyński'

Clematis 'Kardynał Wyszyński' to jedna z bardziej popularnych polskich odmian powojników wyhodowana przez polskiego jezuitę brata Stefana Franczaka.

Produkty powiązane

Przejdź do góry