Borówka amerykańska 'KazPliszka'

Wysokość sadzonki: 45-60 cm 

Wiek sadzonki: 2 lata 

Pojemnik: P11 

Opis odmiany

Borówka amerykańska 'KazPliszka' to wczesna odmiana. Owocuje już w pierwszej połowie lipca. Nazwa pochodzi od polskiej hodowcy dr Kazimierza Pliszka. Owoce deserowe, z białym miąższem!

Termin kwitnienia - dlaczego to takie ważne?

Borówka amerykańska to krzew samopylny, aczkolwiek tylko nieliczne odmiany można bezpiecznie polecać do nasadzeń jednoodmianowych. Aby uzyskać odpowiednio duże i smaczne owoce należy dobrać kilka odmian, których termin kwitnienia będzie się pokrywał (maksymalna liczba kwiatów obu odmian musi być otwarta w tym samym czasie), co umożliwi efektywniejsze zapylenie.

Planując zakup sadzonek borówki amerykańskiej najlepiej kierować się zasadą, aby w bezpośrednim sąsiedztwie sadzić odmiany o zbliżonym terminie kwitnienia i jak najdalszym pokrewieństwie.

Tabela. Termin kwitnienia borówki 'KazPliszka'.
Termin kwitnienia borówki amerykańskiej KazPliszka

Pamiętajmy, iż termin kwitnienia nie jest stały - w dużym stopniu zależy od pogody w danym sezonie. Nie mniej jednak możemy dość dokładnie określić kolejność zakwitania poszczególnych odmian.

Większość odmian uprawianych w Polsce rozpoczyna kwitnienie w drugim tygodniu maja. W związku z tym dopasowanie krzewów o podobnym terminie kwitnienia nie powinno stanowić problemu. Dużo trudniej natomiast określić stopień ich pokrewieństwa

Nie zapomnijmy również o owadach zapylających, których obecność jest niezbędna aby pyłek mógł zostać przeniesiony z jednego krzewu na drugi. Zapewnienie dostatecznej liczby trzmieli i pszczół jest szczególnie ważne w przypadku plantacji przekraczającej 1 ha.

Wysokość sadzonki 45-60 cm
Wiek sadzonki 2 lata
Pojemnik P11
Stanowisko słoneczne
Mrozoodporność bardzo duża
Odmiana licencjonowana nie

Napisz recenzję

Borówka amerykańska 'KazPliszka'

Borówka amerykańska 'KazPliszka'

Borówka amerykańska 'KazPliszka' to wczesna odmiana. Owocuje już w pierwszej połowie lipca. Nazwa pochodzi od polskiej hodowcy dr Kazimierza Pliszka.

Produkty powiązane

Przejdź do góry