Bluszcz pospolity 'Ivalace'

Opis odmiany

Bluszcz pospolity 'Ivalace' to pnącze które wspina się na wysokość 5-10 m. Jeśli nie napotyka po drodze podpór, szeroko płoży się po ziemi i łatwo ukorzenia. Odmiana 'Ivalace' pochodzi z USA. Rośnie umiarkowanie szybko - rocznie przyrasta ok 1 m. Jej największą ozdobą są małe, bardzo mocno pofałdowane na brzegach, wręcz kędzierzawe liście.

Kwiaty są drobne, białawe lub zielono-białe, pachnące, zebrane w kuliste baldaszki. Rozwijają się we wrześniu i w październiku, przyciągając ostatnie owady w sezonie.

 

Wymagania / Stanowisko

Bluszcz 'Ivalace' lubi stanowiska półcieniste lub cieniste, najlepiej pod drzewami. Może także rosnąć w słońcu, jeśli gleba jest wilgotna. Preferuje przeciętne gleby ogrodowe, przepuszczalne, wilgotne i zdrenowane. Posadzona w cieniu dobrze znosi nasze zimy. Jest to bardzo wartościowe pnącze i roślina okrywowa.

Gatunek 
2019-11-14

Rewelacja!

Rewelacyjnie piękna odmiana bluszczu pospolitego. Wyjątkowo odporna na mrozy i zimową suszę :-) Piękne listki dodadzą uroku każdemu zakątkowi ogrodu.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz recenzję

  Bluszcz pospolity 'Ivalace'

  Bluszcz pospolity 'Ivalace'

  Bluszcz pospolity 'Ivalace' to wartościowe pnącze dorastające do 10 m. Bez podpór płoży się po ziemi. Największą ozdobę stanowią małe, drobne liście.

  Przejdź do góry