Jagoda kamczacka

Niezwykła jagoda prosto z Rosji

Niezależnie czy używamy określenia jagoda kamczacka czy wiciokrzew siny lub suchodrzew siny, moim zdaniem, jagoda kamczacka zdecydowanie nie jest kolejną rośliną jagodową. Co więcej, jest to gatunek, którego popularność stale rośnie i w mojej opinii ma przed sobą świetlaną przyszłość! Jeśli jeszcze nie smakowaliście jagody kamczackiej, będziecie zdumieni jej niesamowitym smakiem i złożonym aromatem oraz tym, że nigdy wcześniej o niej nie słyszeliście.

Wystarczy, że zacytuję holenderskiego naukowca, który odwiedził Rosyjski Instytut Ogrodniczy: „Nie wiem dlaczego Rosjanie angażują się w rozwój upraw innych krzewów, w których zostali daleko z tyłu, mając taki cud u siebie.”

Wiele osób uważa, że ten cud, to jeden z największych smakowych tajemnic na ziemi. Dla plantatorów jest to nieskończony potencjał, szczególnie dla tych, którzy mają bzika na punkcie roślin jagodowych, w kontekście poszukiwań wysublimowanego smaku, pozytywnego wpływu na nasze zdrowie oraz tego co jemy i jak zostało to wyhodowane.

Więc gdzie jest haczyk? Uważam, że nie ma takowego. No może poza zaleceniami stosowania siatki przeciwko ptakom oraz faktu, iż mamy do czynienia z rośliną jagodową, która jest jeszcze stosunkowo mało znana na polskim rynku.

 

10 unikalnych korzyści przemawiających za uprawą jagody kamczackiej:

- Łatwość uprawy organicznej i lokalnej w zdrowej i zbalansowanej glebie (idealne pH 6.4). Jagoda kamczacka nie jest tak wybredna jak np. borówka amerykańska odnośnie rodzaju gleby.

- Produkty otrzymane na bazie tej jagody są określane mianem super food (super jedzenie).

- Możliwość produkcji wysokiej jakości, światowej klasy alkoholi (wysoki poziom tianiny).

- Niski koszt prowadzenia plantacji; jagoda kamczacka jest wysoce odporna na chłód i mróz, może być sadzona w wielu regionach na całym świecie.

- Możliwy zbiór mechaniczny, brak konieczności wykonywania corocznego cięcia, czy też stosowania podpór.

- Obfite plony, z 1 hektara od 9 – 13 ton owoców ( 2 500 dojrzałych krzaków posadzonych na 1 ha)

- Słabo rozwinięta sieć dostawców oraz wysoka cena owoców – nawet 17 zł / kg.

- Owoce jagody kamczackiej można spożywać na surowo, suszone, mrożone oraz jako główny składnik przy produkcji jogurtów, dżemów, soków, lodów, chutney (gęsty sos stosowany w kuchni indyjskiej) i wielu innych produktów spożywczych.

- Owoce są zdrowe i pożywne – zawierają bardzo dużo antyoksydantów, składników mineralnych w porównaniu z innymi owocami jagodowymi.

- Unikalny smak i kolor; dzieci po prostu je uwielbiają!

 

Jak osiągnąć sukces w uprawie jagody kamczackiej?

Każda firma, która chce osiągnąć sukces na rynku, powinna w jasny sposób określić CO ROBI i DLACZEGO? Jeśli chcemy odpowiedzieć na pytanie DLACZEGO, to nie mamy na myśli odpowiedzi: dla pieniędzy, gdyż jest to zbyt oczywiste... Za tym musi się kryć jakaś „historia” [link do bucki.pro] idea, większy cel. Zastanów się jaki jest powód dla którego codzienne rano wstajesz i doglądasz swojej uprawy?

Większość właścicieli firm, biznesmenów, hodowców komunikuje się lub stara się nawiązać kontakt ze swoimi klientami. Często mówią CO ROBIĄ, czasami informują JAK TO ROBIĄ, ale bardzo rzadko DLACZEGO ROBIĄ to CO ROBIĄ. W sposobie jak postrzegana jest marka Apple – jako autentyczna, można upatrywać jej sukcesu. Wszystko co robią, służy pokazaniu dlaczego to robią (aby zmienić status quo oraz zachęcić indywidualne jednostki). Niezależnie od produktów które sprzedają, czy technologii którą rozwijają, jasne jest iż Apple „myśli inaczej”.

Uważam, że nie ma żadnych sekretów jeśli chodzi o zakładanie uprawy jagody kamczackiej czy rosyjskiego cudu. Kombinacja odpowiedniego klimatu, ludzi, nietuzinkowego aromatu i smaku skrywa w sobie wysoką jakość owocu, która jest bardzo trudna do podrobienia czy skopiowania. Wyjątkowe owoce jagody kamczackiej, świeże lub mrożone, czy nawet spożywane jako dżem, bez Twojego wysiłku i wkładu w rozwój uprawy, pozostaną tylko wzgórzem lub łąką pokrytą chwastami, trawą i kilkoma kwiatami.

Zawsze jest trochę „magii” w sposobie, w którym dany sad owocowy czy winiarnia są rozwijane i darzone miłością. Życzę Wam powodzenia w realizacji Waszych jagodowych marzeń i poszukiwaniu Waszej historii. Zachęcam do nietuzinkowego myślenia i stosowania innego podejścia niż wszyscy dookoła.

Ostatnie posty na blogach

Showing 1 - 2 of 2 items

Przejdź do góry